W dzisiejszych czasach coraz większa liczba z nas pragnie w sposób kompleksowy zadbać o swoje zdrowie i ogólną kondycję fizyczną. Nic więc dziwnego, że właściwa rehabilitacja, jak również jej alternatywne rozwiązania, takie jak terapia manualna, a więc osteopatia, cieszą się ogromną popularnością. Kiedy takie zabiegi są potrzebne? Które może się im podać? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Rehabilitacja pourazowa- ratunek dla ciała

Rehabilitacja pourazowa dedykowana jest dla osób, które pragną przywrócić swoje ciała do pełnej sprawności. Różnego rodzaju powstałe dysfunkcje mają różnorodne podłoże. Mogą być to doznane urazy sportowe, wady wrodzone, prowadzenie mało higienicznego trybu życia, czy poddanie się operacjom narządów ruchu. Rehabilitacja ma na celu przywrócenie funkcji poszczególnych narządów, czy poprawę ich wydajności. Rehabilitacji i osteopatii mogą poddać się osoby w różnym wieku, które cierpią na dolegliwości bólowe, schorzenia w obrębie kręgosłupa, czy zaburzenia hormonalne.

Rodzaje rehabilitacji

Wyróżnić można różne formy rehabilitacji. Do najbardziej popularnych zaliczyć należy:

  • Rehabilitację pediatryczną,
  • Fizjoterapię,
  • Fizjoenergetykę,
  • Terapię Czaszkowo- krzyżową,
  • Fizjoterapię Uroginekologiczną,
  • Fizjoterapię pourazową

Tak szeroki zakres usług sprawia, że bez trudu specjalista będzie mógł dopasować rodzaj działań do posiadanego schorzenia pacjenta.

Alternatywne rozwiązania dla rehabilitacji, czyli właściwy osteopata i terapia manualna

W prestiżowym, polecanym gabinecie rehabilitacji OsteoFly, mieszczącym się w Częstochowie, wykwalifikowany osteopata, czy rehabilitant oferują inne alternatywy dla klasycznej rehabilitacji. Bardzo dużą popularnością cieszy się terapia manualna. To metoda leczenia stosowana głównie przy zaburzeniach związanych z kręgosłupem. Dana metoda mechaniczna, czy kinetyczna, dobierana jest indywidualnie w zależności od posiadanego urazu. Specjalista skupia się na odnalezieniu przyczyny i eliminowaniu uszkodzeń pierwotnych. Wykwalifikowany osteopata, wykorzystując pracę swoich rąk, uśmierza ból, angażuje poszczególne mięśnie do pracy, pomagając w powrocie do sprawności. Terapia manualna ocenia ruchliwość tkanek, przez co usuwa przeszkody naturalnej ruchomości tkankowej. Jest to więc sięgnięcie do źródła problemu, a nie tylko walka z przykrymi dolegliwościami. Wyróżnić możemy również osteopatię pediatryczną, przeznaczoną dla najmłodszych pacjentów.

Postaw na sprawdzone, nowoczesne techniki i metody leczenia przywracania nienagannej pracy narządów, i ciesz się doskonałą sprawnością oraz dobrą kondycją całego ciała przez długi czas.

_____________________________

Artykuł sponsorowany

_____________________________