Becoming a mother

Zajście w ciąże to marzenie tysięcy szczęśliwych par. Czasem spłodzenie potomka wymaga wielu prób i rozczarowań, które trwają miesiące, a nawet lata. Na szczęście istnieje nadzieja na skrócenie tego procesu – kobiety planujące dziecko mogą sięgnąć po bezpieczną suplementację na poprawę płodności. Zobacz, jakie preparaty ułatwiają poczęcie i wspierają rozwój płodu.

Czy suplementy diety mogą poprawiać płodność?

Dlaczego tak wiele kobiet w wieku rozrodczym ma problemy z zajściem w ciąże? Trudności z poczęciem dziecka mogą mieć różne podłoża. Czasem przyczyna leży w nieprawidłowym sposobie odżywiania lub stresującej pracy, dlatego przed rozpoczęciem starań o potomka należy zadbać o swoje zdrowie – panie marzące o maluchu powinny znaleźć czas na odpoczynek, dobrze się odżywiać oraz zażywać suplementy diety. Zalecenia dotyczą zarówno kobiet planujących ciąże, jak i tych, które już niebawem powitają na świecie upragnione dziecko. Prawidłowa suplementacja odgrywa kluczową rolę w procesie zapłodnienia oraz rozwoju płodu – dzięki niej rosną szanse na zajście w ciąże, a maleństwo rozwijające się w łonie matki zyskuje dostęp do wszystkich potrzebnych witamin i minerałów.

Zbilansowana dieta nie zawsze jest wystarczająca!

Wiele kobiet wierzy, że zdrowa i zróżnicowana dieta może w pełni zastąpić suplementację. Okazuje się, że czasem nie jesteśmy w stanie samodzielnie zaspokoić zapotrzebowania organizmu na pewne składniki odżywcze. Panie planujące zajście w ciążę powinny skonsultować kwestię suplementacji ze swoim lekarzem – jest to szczególnie ważne w przypadku pacjentek cierpiących na schorzenia, które utrudniają poczęcie maleństwa. Specjalistyczne preparaty są potrzebne kobietom, które już niebawem powitają na świecie potomka. W trakcie ciąży zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze gwałtownie rośnie – zaniedbanie swojego zdrowia w tym okresie bardzo często skutkuje licznymi niedoborami, które wpływają negatywnie na rozwój płodu.

Czego potrzebują przyszłe mamy?

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne rekomenduje, aby kobiety planujące potomstwo przyjmowały kwas foliowy, nazywany też witaminą B9. Tę substancję należy przyjmować już na trzy miesiące przed planowanym poczęciem – jest ona bardzo istotna w pierwszym trymestrze ciąży, gdy kształtuje się układ nerwowy płodu. Kobiety planujące potomka powinny sięgnąć także po witaminę B6, która poprawia jakość komórek jajowych oraz witaminę D, wykazująca pozytywny wpływ na funkcjonowanie gospodarki hormonalnej. Najlepsze preparaty dla pań w wieku rozrodczym znajdziesz w sklepie mybionic.pl.

Minerały i kwasy tłuszczowe, które ułatwią zajście w ciążę

Nie tylko witaminy ułatwiają zajście w ciąże. W tym szczególnym okresie kobiety powinny sięgnąć także po preparaty zawierające:

  • kwasy omega-3, w tym DHA,
  • żelazo,
  • jod.

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 poprawiają płodność u obu partnerów. Suplementy diety z żelazem wspomagają owulacje, a organizm kobiety w ciąży wykazuje szczególnie wysokie zapotrzebowanie na ten pierwiastek. Badania naukowe udowodniły, że jod zwiększa szanse na zapłodnienie, a jego niedobór może być jednym z czynników utrudniających poczęcie.

_____________________________

Artykuł sponsorowany

_____________________________